Ovi
Ügyességi évfolyam
Magánoktatás Partnereink Galéria Kapcsolat

Sziasztok!

Szabó Judit vagyok, az iskola egyik oktatója. 2012-ben kerültem közelebb a kutyákhoz és magához a kutyakiképzéshez. Páromnak Mankovics Mártonnak nagyon sokat köszönhetek. Mivel a nap 24 órájában mellettem volt, esélyem sem volt elrontani az első kutyám nevelését!
  Ugorjunk vissza az elejére, mert ott kezdődik minden!
  Akasztón nőttem fel. 18 éves koromig. Több kutyánk is volt gyerekkoromban, sosem tudtam velük mit kezdeni.
2011-ben megismertem Marcit. Ő akkor már 9 éve kutyázott. Úgy alakult, hogy megismerkedésünk után nem sokkal, már főállásban ezt csinálta. Haza került egy akkor 1,5 éves, menhelyről kihozott, erdélyi kopó jellegű, Brúnó nevű kutya hozzánk. Marci napközben vitte magával a munkahelyére, este és hétvégén otthon volt velünk. Egyre jobban kezdett érdekelni ez az egész, így elkezdtem tréningezni a Brúnóval. Ez olyan szinten lett a napjaim része, hogy képes voltam hajnali 5-kor is felkelni, ha tudtam, hogy nem tudunk máskor dolgozni a nap folyamán. A sok bele fektetett munkát egy idő után az ember szeretné megmutatni, letesztelni, önmagát és a kutyát is. Így elkezdtünk egyre magasabb vizsgákat csinálni. Jelenleg a K-99es vizsgarendszerben E/7 vizsgánk és Ü/3 vizsgánk van. Idővel kipróbáltunk más kutyás sportot is, így jött az életünkbe az obedience. Sikeres kezdő vizsgát tettünk 2015 februárjában, majd 2016 februárjában nagyon jó minősítéssel 1-es szintű vizsgát is csináltunk. Obedience vizsgán voltunk Bécsben és Szlovákiában is 2015-ben.Belekóstoltunk az IPO munkakutya sportba is, Brúnóval 60/58 pontos BH vizsgát csináltunk. Vele sajnos itt megálltunk, az őrző-védő nem az ő világa, de sebaj. Több kutyát készítettem fel BH vizsgára és többel én is vizsgáztam le. A K-99es vizsgarendszerben több gazdi-kutya párost juttattam el magasabb szintű vizsgákig!
  2014. decemberében, hogy minderről papirom is legyen, elvégeztem egy OKJ-s kutyakiképzői tanfolyamot.
Szakmai fejlődésemben nagy szerepe volt a páromnak Mankovics Mártonnak, az első lépésektől a mai napig ő a trénerem, igaz mostanra már felnőttem a feladathoz és én meg az ő trénere vagyok. :-P
   Nagyon sokat köszönhetek személy szerint én is a Gödöllői Kutyasport Központban eltőltött 4 évnek. Külön köszönöm az iskola vezetőjének, Halász Árpádnak a lehetőséget, hogy tanulhattam és fejlődhettem az ő iskoláján. Remélem olyan dolgot valósítunk majd meg itt Akasztón, amire büszke tud lenni!

Sziasztok!

Mankovics Márton vagyok, a JuMa Akasztói Kutyaiskola oktatója.
2002-ben vásároltam egy orosz fekete terrier kiskutyát, Boriszt. Elkezdtünk kutyaiskolába járni és annyira megtetszett ez az egész, hogy 2003-ban kutyakiképzői vizsgát tettem. Majd ott látva a segédeket és az ő szaktudásukat a kutyákról, ezt annyira megirigyeltem, hogy 2004-ben a "C" kategóriás segéd vizsgát is megcsináltam. A felkészülésemet a Gödöllői Kutyasport Központ vezetője, Halász Árpád koordinálta. Ettől kezdve tevékenyen részt vettem a gödöllői iskola őrző-védő foglalkozásain.
  Pár év kihagyást követően 2012-ben részese lettem a Fehér Isten című film tréneri csapatának. Elmondhatom, hogy életem meghatározó élménye volt ez a munka és maga a film forgatása is. Azóta is ez az egyik fő irányvonala az életemnek. Minden féle állatot viszünk különböző filmek forgatására. Volt szerencsém már tevével, lámával, léggyel, galambbal, vaddisznóval, bikával, egérrel, patkánnyal, macskával és kutyával is forgatni. Nagyon szeretem csinálni, minden nap egy új kihívás, minden nap egy új siker!
  Több vizsgázott kutyát és felkészített, sikeres vizsgát tett kutya- gazdi párost tudhatok magam mögött. 2 éven keresztül oktatója voltam a Gödöllői Kutyasport Központ "engedelmes" és "verseny" csoportjának.
  Amire inkább a hangsúlyt fektetném, az az agresszív, harapós kutyák kezelése. Sajnos egyre több rosszul szocializált kutyával találkozom munkám során. A legnagyobb probléma, hogy a gazdik későn veszik észre, hogy gond van. Sosem a kutya a hibás, ezt tudni kell. Nincs olyan, hogy született rossz,agresszív kutya. Nem lehet kimondani, hogy már pedig ennek a fajta kutyának minden egyes egyede agrasszív. Láttam már törpe tacskót, aki terrorban tartotta a családot és közép ázsiai juhászt, akitől nem mert még a gazdája se bemenni a házba. Az esetek többségében a megoldás, mindig a gazdin múlik. Fiatalabb korú kutyáknál természetesen egyszerűbb a helyzett, de 3-4 éves kutyáknál is lehet változtatni a dolgokon, csak a gazdi hozzáállásán múlik.
  Mivel tanfolyamainkon a kutyák szabadon is szaladgálhatnak, nekem előbb kell észre venne a lehetséges problémát, mint annak bekövetkezését megoldani. Ehhez elengedhetetlen, hogy jól tudjam olvasni a kutyák testbeszédét és érezzem az ő kisugárzásukat. Mind a segédelés, mind pedig az agresszí kutyák kezelésében szerzett tapasztalatom ebben nagy segítségemre van.

Közös üzenetünk a gazdiknak:

Nem munkakutyásokat képzünk elsősorban.(ha valaki versenyezni szeretne,természetesen abban is tudunk segíteni) Persze legyen fajtától, nemtől és kortól függetlenül minden kutyának egy alap engedelmessége a gazdival szemben.
  A mi célunk tudatos kutyatartókká nevelni benneteket. Tudjatok utazni, közlekedni, kirándulni a kutyáitokkal.
  Fontos, hogy a nem-kutyás és kutyás emberek mit látnak rajtatok. Legyetek követendő példa minden kutyás gazdinak. Járjatok élen és mutassátok meg,hogy lehet nem lobogni a póráz végén, lehet úgy beszélgetni egy régi ismerőssel, hogy a kutya nyugodtan ül melletted, hogy nem ugat minden kutyás kerítésnél és hasonló. Akkor tud a két fél boldogan együtt élni, ha mind a kettő odafigyel a környezetére.

Várunk minden érdeklődőt sok szeretettel hétvégente az iskolán,kutyával vagy kutya nélkül!

Judit, Marci